POSLEDNÍ KOLÉBKA

Lenka Fuentes

Představuji Vám svoji knihu – Poslední kolébka. Napsala jsem ji z inspirace skutečnými událostmi, z inspirace mého života. 

Je to příběh 

 • ve kterém se prolíná mysterium života s realitou každodennosti 
 • o setkání srdcí a duší, a to napříč věky, časem a prostorem 
 • jehož děj Vás vtáhne do skutečného života a spirituality obyvatel ostrova bohů a Vy se stanete jeho součástí 
 • který Vám může být inspirací právě v té každodennosti života 
 • o principu Tvořivé síly mysli a srdce, kterou má v sobě úplně každý z nás

„KAŽDÝ OKAMŽIK NÁM DÁVÁ NOVOU ŠANCI SVOBODNÉ VOLBY A TOU PAK URČUJEME SMĚR NAŠEHO ŽIVOTA.“

Poslední kolébka

Příběh ženy, která se vydává na Bali, aby našla odpověď na to, proč se jí po celý rok, téměř každou noc, zdá jeden a tentýž sen. Ocitá se v něm na Bali, uprostřed rýžových polí, kde k ní přichází tamní šaman.  Pokaždé jí chce něco sdělit, ale ona se vždy probudí dřív, než jí stihne něco říci.  Až jednou zaslechne jeho hlas a ve snu zůstává. Šaman jí předává tajemný vzkaz v jazyce, kterému ale ona nerozumí. 

Její pobyt na Bali zkomplikuje světová pandemie, kvůli které jí není umožněno cestovat do hor za šamanem, jenž jí měl rozkrýt celý příběh o snu, včetně tajemného vzkazu. Nejenže Sofie zůstane na ostrově bohů déle, ale to, co se zprvu zdálo být překážkou, se ukázalo jako veliký dar. Do Sofiina života zcela nečekaně vstupuje místní Mág a sny, které se jí opakovaly několik měsíců, tajemný vzkaz  a světová pandemie jí najednou začínají dávat smysl.

Mág provází Sofii změněným stavem vědomí, otevírá jí dveře k základním životním pravdám a dává jí klíč k tajemství Tvořivé síly, kterou má uvnitř sebe každá lidská bytost a která byla po věky v lidech potlačena.

„VZDÁLENOST SRDCÍ NENÍ VĚTŠÍ NEŽ OKAMŽIK MEZI NÁDECHEM A VÝDECHEM.“

POSLEDNÍ KOLÉBKA

 • vás provede tématy, ve kterých se často v životě ztrácíme.
 • příběh rozkrývá příčiny problémů ve vztazích, ať partnerských, rodinných, přátelských či pracovních nebo ve vztahu k sobě sama.
 • dotýká se oblasti zdraví, kdy podléháme stresům neklidům, strachům. Patří sem také hojnost ve hmotě, důvod, proč často bojujeme s nedostatkem či chudobou a velkým tématem je i životní poslání, práce, která by dávala smysl a přinesla hojnost, osobní dary a schopnosti, se kterými jsme se narodili a které mnoho lidí za celý život vůbec nevyužije.

Kniha nabízí mnoho odpovědí a inspirací k tomu, jak se začít jinak dívat na život a přijmout to, že každý máme právo žít tak, jak si skutečně přejeme.

„JEDINÉ LIMITY, KTERÉ MÁME, JSOU V NAŠÍ MYSLI.“

KDE SE VZALA INSPIRACE?

Když jsem v roce 2017 podruhé v životě navštívila Bali a právě na podzim toho roku jsem odletěla na Bali úplně sama, netušila jsem, jak moc mi tato cesta změní život.

Přestože jsem předtím navštívila spousty jiných zemí, Bali, jako jediné, prostoupilo mým srdcem a mou duší. Svou vlídností, mystikou, vůněmi, barevností a hlavně životem místních lidí, kteří svou laskavostí, úsměvem a vnitřním bohatstvím tvoří místo, které se právem nazývá Ostrovem bohů nebo také Srdcem světa.

Na Bali jsem se od té doby vracela několikrát, a to i se svými klienty, kteří zatoužili poznat Bali se mnou, jinak, autenticky. 

A jak souvisí tajemný vzkaz s příběhem?

Ve spojení s Bali a s místním dukunem – šamanem mi přišel za nečekaných okolní tajemný vzkaz, jehož smysl a propojenost s praktickým životem se postupně začal rozkrývat. Ostrov bohů se koncem roku 2019 stal mým druhým domovem.

Kniha se zrodila z inspirace skutečných událostí mého života, a to jak osobního, tak profesního.

Když jste ve své stopě, propojeni se svým srdcem, jste zcela naplněni vnitřním štěstím

Od první chvíle, kdy mi nad ránem přišel konkrétní děj celého příběhu, už to nešlo odložit a já začala psát. Byla jsem v absolutním flow, zapomínala jsem jíst, žila jsme ve dvou realitách a při psaní jsem vnímala absolutní naplnění, radost a souznění. Dala jsem do ní vše, s čím zcela rezonuji, vše mi přišlo cestou zcela mimořádné spirituální inspirace. Cítím ohromnou vděčnost.

Příběh ve mně otevíral a transformoval některá hluboko zasunutá témata

Kniha se zrodila na Bali, v době, kdy jsem se kvůli pandemii nemohla koncem srpna vrátit podle plánu zpět do mé rodné vlasti.

Čas na Bali vnímám jako ohromný dar, který mi byl dán proto, abych ještě více pochopila smysl mnoha událostí i souvislostí mého osobního i profesního života. 

„SPOJÍME-LI SE SVÝM SRDCEM, STANEME SE VĚDOMÝMI TVŮRCI SVÉHO ŽIVOTA. V TOM SPOČÍVÁ TAJEMSTVÍ OSOBNÍHO ŠTĚSTÍ.“

Hlavní hrdinka přijímá od Mága pět životních Pravd Tvořivé síly, aby:

 • je mohla předat dál lidem, kteří uvízli v pasti svého života a nevědí jak z ní ven
 • přiblížila moudrost skutečné Lásky ve své bezpodmínečnosti
 • dala naději těm, co už ji ztratili nebo ztrácejí

Meditace 5 Pravd Tvořivé Síly

S tím, jak se se rodila Poslední kolébka, přišla mi také inspirace doplnit knihu transformačními meditacemi Poslední kolébka – meditace Tvořivé síly. Ty se vztahují k 5 Pravdám Tvořivé síly, které předal ve speciálních rituálech hlavní hrdince Mág Surya.
Meditace, jejichž jsem autorkou, nejsou jen obyčejnými meditacemi, ale transformačními technikami, se kterými běžně s klienty pracuji. Díky těmto meditacím, si můžete přepsat staré myšlenkové vzorce, rozpustit přesvědčení a návyky, které s vámi nesouzní. Skrze tyto meditace si ukotvíte takzvané „nové kódy“, které jsou v souladu s vámi. Díky nim se propojíte se svou osobní Silou a vnitřním Zdrojem a stanete se Vědomými Tvůrci svého života.

Témata 5 meditací k 5 Pravdám Tvořivé síly:

 1. Rovnováha
 2. Respekt a Odpuštění
 3. Srdce
 4. Osobní pravda
 5. Vědomé Tvoření

Knihu si můžete koupit v dárkovém balíčku s 5 meditacemi.

Mám o knihu zájem

SPECIÁLNÍ NABÍDKA

Knihu si můžete zakoupit v dárkovém balíčku s transformačními meditacemi 5 Pravd Tvořivé síly.
Předprodejní cena balíčku (kniha a set meditací) je 797 Kč
K meditacím získáte přístupové údaje do členské sekce, a to od 26.11. v den, kdy vychází samotná kniha.

JAK SE KE MNĚ KNIHA DOSTANE?

Kniha bude k dispozici od 26. listopadu 2020. Můžete si ji objednat s doručením České pošty. Pokud jste si ji zakoupili v předprodeji do 26.11. s osobním odběrem, můžete si ji vyzvednout v LIBERCI po telefonické dohodě s panem Michaelem Plátkem: tel. 608 457 505

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

CO O POSLEDNÍ KOLÉBCE ŘÍKAJÍ JEJÍ ČTENÁŘI?

CO O POSLEDNÍ ŘÍKAJÍ JEJÍ ČTENÁŘI? 

Tato kniha je pro mě zcela neobyčejná a nadčasová. Pro někoho může být studnicí životních mouder, pro někoho jakousi učebnicí Lásky, která tvoří zázraky a která by měla být všem povinná. Pro někoho může být pohlazením v aktuální době velkých změn a nelehkých zkoušek. Cítím z ní neuvěřitelně hlubokou sílu jakéhosi tajemného POSLÁNÍ a prožívám při tom velkou vděčnost a pokoru. Je to pro mě nový a dosud nepoznaný nádherný pocit, který mě při čtení přitahuje. Jsem přesvědčena, že příběh každého pohltí, vtáhne a povede k zamyšlení se i nad svou životní cestou a pomůže tak procházet i potřebnými vnitřními proměnami. Navíc je pro mě kniha i autentickou připomínkou nádherného ostrova s úžasně pokorným a laskavým lidem. Pomáhá mi vracet se vzpomínkami k zajímavým konkrétním místům, k odlišnému přístupu neobyčejně skromných lidí k životu. Vybavují se mi prožité dny, které se mi navždy vryly do mého srdce.Je to pro mne asi nejsilnější kniha, která  je a bude vždy pro mě opravdu VZÁCNÁ. Upřímně za ni moc děkuji.

Dana Němečková

Leničko, moc ti děkuji, že jsem mohla být u toho, když vznikala tvoje kniha. Ačkoli nás dělí velká vzdálenost, tak přesto jsem mohla občas nahlédnout do řádků knihy, které vznikala na Bali. A nejen nahlédnout, občas jsem si mohla poslechnout tvůj nedostižný hlas, když jsi mi četla to, cos právě napsala. Vždy jsem říkala, že máš jeden velký dar, a tím je tvůj hlas. Dnes vím, že dalším tvým mimořádným darem je písemný projev. Já neumím moc popisovat své pocity, možná proto, že nemám dostatečnou slovní zásobu, možná ale i proto, že některé pocity se nedají dost dobře vyjádřit slovy. Jsou to pocity, které cítím, ale těžko se mi přenáší do písmen na papír. Když tečou slzy, když naskočí husí kůže, když cítíš bolest, smutek, radost, vzrušení. Ano, tohle jsem vnímala u tvé knihy. Tvoje kniha, příběh inspirovaný skutečností je prostě krásná, strhne a vtáhne do děje. Co víc k tomu říct? Gratuluji ti….

Eva Novotná

Nádherný příběh, chytící za srdce a duši vás pohtí a nepustí.

Markéta Ravard

Leni, dočetla jsem tvojí knihu a slzy dojetí nějak tečou z hloubi srdce, nebo možná duše. Cítím, že tvoje kniha bude léčit. Bude skrze ní léčit Prasíla, o které píšeš. Léčit podstatu současných lidských bolestí. Oloupávat slupky vznikající po staletí z nánosů domněnek, nepravd, strachů, obav a lpění na tom všem, co je mnohdy uměle vystavené. Vystavené ze zoufalství a zároveň ohromné touhy očistit se. Sama jsem během čtení tvého příběhu prošla různými procesyod zvědavosti, určitého posuzování, uvědomění si svých slabin a určitého studu za ně, až k překvapení, uvolnění a vděčnosti nakonec. Vděčnosti za to, co nám v současné době život přináší, za to, že můžeme být součástí velké proměny a opětovného napojení se lidstva na Prasílu.  A za to, že se máme a můžeme si vzájemně přát to nejlepší a být si podporou a oporou. Že je to obrovský a vzácný dar. Jsem ohromně šťastná a dojatá, že se ti povedlo knihu napsat. A těším se, jak jí obdaruji své nejbližší. Podařilo ti v ní mluvit řečí, srozumitelnou všem.

Iva Šolcová (terapeutka)

Jsou knihy pro líná letní odpoledne u vody, které pomohou lidem nenásilně přečkat příjemnou zahálku, a jsou knihy pro temné noci duše, které pomohou lidem přežít těžké časy a strastiplné chvíle, stejně jako šeď všedních dnů a ztrátu perspektiv. Jsou knihy, kde je děj hlavní postavou a odvíjí se předvídatelně, a jsou knihy, kde děj je jen nosným prvkem pro myšlenky a hudbu vyšších sfér, která k nám proudí s laskavostí a nenásilnou lehkostí. Tato hudba se v této výjimečné knize line z vyšší sféry bytí  Ostrova bohů, který je svou duchovní laskavostí a vibracemi takovým místům na tomto světě velmi blízko. Krása a košatost jazyka tak vyplývá z nádhery této exotické a duchovní krajiny, z ostrova, kde k lidem bozi mluví s laskavostí a trpělivostí sobě vlastní. Mluví skrze výjimečné bytosti a jejich poselství bychom měli naslouchat. Protože léčí. V Poslední kolébce vnímám Bali jako jednu z hlavních postav, která je skvěle podaná.

Ondřej Kolman (zahraniční manažer)

Knížka autorky Lenky Fuentes Poslední kolébka stojí určitě za přečtení. Je určena všem otevřeným lidem, kteří chtějí žít spokojený a radostný život v souladu se svým srdcem. Je to moderní návod krásné životní filozofie, opírající se o ty nejjednodušší a přitom tak často opomíjené principy. Příběh zasazený do nádherného prostředí vlídného a laskavého Bali vás zavede do těch nejhlubších koutů vaší duše, nekompromisně vás donutí zamyslet se nad vaším životem, jeho naplněním, nad vaší životní cestou. A v mnoha ohledech napoví……..pokud se chcete dozvědět jak – vřele doporučuji.

Jitka Kratochvílová

Znáte ten pocit? Jednoho dne se ráno probudíte a nevíte co dál? Máte úplně vše a stále Vám něco chybí?

Krásný příběh Sofie, která se vydává za svým snem se Vám může stát inspirací. Autorka nás ve své knížce zavádí do exotického prostředí ostrova Bali, plného exotiky, dobrodružství, odvahy, původních rituálů a šamanů. Naslouchejte svým snům a nechte se jimi vést…

Monika Jägerová

Byla jsem poctěna přečíst si rukopis této nádherné knihy ještě před jejím 1. vydáním. Kniha „POSLEDNÍ KOLÉBKA“ je jedním slovem STRHUJÍCÍ. Prostě ji otevřete, začnete číst, nic jiného vás nezajímá a zavřete ji až po přečtení posledních řádků.

„Poslední kolébka“ má v sobě krásný příběh, opravdovost, odvahu, moudrost. A věřím, že vnímavý čtenář si odnese mnoho motivujících a inspirativních myšlenek.

Pokud neznáte autorku – Lenku Fuentes, určitě se vydejte na její autogramiádu. To, co píše, i žije. A její úsměv vám zaručeně prozáří den.

Marcela Králová (HR manager)