Co je koučink? Kdo je kouč a jak probíhá osobní koučink?

Co je koučink?

Koučink je metoda vedoucí k objevení vnitřního potenciálu, který má v sobě každý
z nás. Často o něm nevíme, neumíme s ním zacházet, anebo ho smysluplně využít. Koučování pracuje s přítomností, se zaměřením na budoucnost.

Je to proces, který v relativně krátké době pomáhá k rychlému osobnímu rozvoji a růstu a vede k uvědomění si, že svůj život máme ve svých rukou a jedině my sami jsme za svá rozhodnutí zodpovědni.

Koučink například pracuje s tzv. neurolingvistickým programováním mysli (NLP), což je samostatný komunikační a psychoterapeutický směr, který využívá poznání, že lidský mozek lze programově směřovat k pozitivnímu myšlení a využít tak v tomto směru jeho potenciál. 

co je koučink koučink liberec lenka fuentes koučing

V jakých oblastech koučink pomáhá?

  • Zdravé sebevědomí
  • Sebeúcta a zdravý vztah k sobě
  • Nalezení vlastního potenciálu a jeho využití
  • Realizace plánů a tužeb
  • Partnerské vztahy
  • Rešení konfliktů
  • Párový koučink, rozchod, samota
  • Koučink žen, sebeláska, sebepřijetí, podpora ženské energie a kreativity v osobní i pracovní oblasti

Kdo je kouč?

Kouč neradí, neslibuje výsledek, nehodnotí a nemanipuluje. Kouč jako průvodce pomáhá dobře položenými otázkami a různými koučovacími technikami (nástroji) klientovi, aby našel možnosti řešení sám v sobě.

Koučování je o setkání dvou rovnocenných bytostí. Podstatou koučování je reciprocita a dialog. Profesionální kouč musí při své práci dodržovat etické principy, které jsou v rámci ICF (International Coach Federation) popsány v ICF standardech etického chování.

Jak probíhá osobní koučink?

V osobním (individuálním koučinku) nabízím jedno sezení, nebo tzv.
koučinkové balíčky. V rámci koučinku si stanovíte cíl, ke kterému chcete dojít, a na kterém chcete pracovat. Více sezení vám umožní jít ve vašem tématu více do hloubky
a je tak rychleji podpořen váš osobní růst a tím i rychlejší dosažení vašeho cíle.

Časové pauzy mezi jednotlivými sezeními doporučuji 3 týdny. Proces koučinku umožňuje zrání a postupné uvědomění si konkrétních kroků, které vám
z koučinkového sezení vyplynou.

Podle zkušeností nastává velký posun v osobní rozvoji po 3 až 8 sezeních, ale i to je individuální.

Máte zájem o osobní koučink?

Vyplňte formulář níže a já se Vám obratem ozvu s individuální nabídkou koučinku!

Vaše osobní údaje, které vyplníte do tohoto formuláře budou využity pro odpověď na vaši zprávu. Využití vašich osobních údajů se na mých stránkách řídí těmito zásadami.