Lenka Fuentes – vaše průvodkyně na cestě osobního rozvoje

  • Pomáhám lidem najít v sobě jejich skrytý potenciál, aby mohli prožít šťastný a naplněný život.
  • Jako kouč jsem průvodcem na cestě k poznání, že každý má v sobě ten jedinečný dar tvořit si svůj život podle svých přání a představ.
  • Pokud najdeme odpovědi sami v sobě, je náš osobní rozvoj mnohem účinnější a rychlejší, než pokud se řídíme radami druhých.
  • Ostatní, i když mají své zkušenosti, nežijí náš život a my si nikdy nemůžeme být zcela jisti, že jejich rady jsou pro nás a náš seberozvoj těmi nejvhodnějšími.
  • Pokud vezmeme zodpovědnost za svá rozhodnutí do vlastních rukou, prožijeme život takový, jaký si ho přejeme mít.

Jaké mám vzdělání a zkušenosti?

  • Jsem certifikovaným koučem a toto vzdělání jsem získala u společnosti NTI – consulting, s. r. o. v Liberci.  
  • V současné době spolupracuji s organizací, která sdružuje terapeuty, psychology, poradce, kouče, lektory a další odborníky –  Respekton. 
  • Šestým rokem pracuji s klienty na osobním rozvoji nejen individuálně, ale také na svých seminářích a kurzech.
  • Co se týká mé profese, hodně bohatých zkušeností jsem získala v médiích, kde jsem roky pracovala na pozici redaktorky, moderátorky a později šéfredaktorky metropolitní redakce Deníku, dále tiskové mluvčí ZZS LK a v oblasti PR.
  • Jsem držitelkou několika certifikátů v oblasti manažerské a žurnalistické. Pracuji příležitostně také jako lektorka soft skills a redaktorka pro některé časopisy.
lenka fuentes, kouč, liberec, hypnoza, NLP, bali

Proč jsem se stala koučem?

Princip koučování,  jehož prazáklady najdete u Sokrata, souzní s mým vnitřním nastavením a pohledem na život. Řadu let jsem procházela různými cestami osobního rozvoje, abych pochopila, co znamená být ve svém středu, jak vypadá vnitřní klid, radost, harmonie a nelpění, o kterých hovoří tolik moudrých lidí.

Upřímně teď mohu říci, že takový život žiji a jsem velice vděčná za toto poznání. Přesto cesta mého seberozvoje byla někdy velmi složitá a pro mě často nepochopitelná. Vystudovala jsem religionistiku na Karlově univerzitě. Díky tomuto studiu jsem si uvědomila hlubší souvislosti, které mě posunuly zase o krok dál.

Mimo jiné mě na té cestě velmi inspirovaly myšlenky a knihy Eduarda a Míly Tomášových, Eckharta Tolleho, Dona Miguela Ruize nebo Ankera Larsena.  Zásadní přerod u mě nastal v roce 2007, kdy jsem prošla velkou vnitřní proměnou. Tehdy jsem se rozhodla, že přestanu žít životy druhých a vrátím se sama k sobě. Můj život se začal velmi rychle měnit na všech úrovních, jak jsem si přála, a to nejen pro sebe, ale i pro své blízké.